Mikuláš Vareha
Mikuláš Vareha

Mikuláš Vareha na sociálnych sieťach

Mikuláš Vareha je na sieti Twitter, Facebook, Google+

Spojte sa so mnou na sociálnych sieťach, aby Vám neunikli zásadné správy a z môjho života, práce, myšlienok a projektov, ktoré som v živote uskutočnil a ešte pripravujem.

Viac a viac ľudí používa sociálne siete na vzájomnú komunikáciu a preto Vás rád budem informovať o všetkom.

Facebook

Facebook je rozsiahly komunitný webový systém, ktorý založil 4. februára 2004 Mark Zuckerberg počas štúdia na Harvardovej univerzite. Spoluzakladateľmi systému boli Chris Hughes, Dustin Moskovitz a Eduardo Saverin. V dnešnej dobe slúži Facebook hlavne na komunikáciu, nadväzovanie priateľstiev a zdieľanie fotografií a videí. V polovici roku 2006 mal už 7 miliónov členov. Lákavý bol pre rôzne veľké spoločnosti ako Microsoft, Yahoo! alebo Viacom. Yahoo! dokonca za Facebook ponúklo 1 miliardu dolárov. V súčasnosti má Facebook vyše 600 miliónov členov a je dostupný skoro na celom svete. Jeho hlavný konkurent MySpace, donedávna neohroziteľná jednotka na trhu s počtom užívateľov nad 100 miliónov, stratil svoju pozíciu v roku 2008.

Mikuláša Vareha na Facebooku

Twitter

Twitter je internetová stránka, ktorú vlastní a prevádzkuje spoločnosť Twitter Inc, ktorá ponúka sociálne siete a mikroblogovacie služby, umožňujúce svojim užívateľom posielať a čítať správy ostatných používateľov, tzv. tweets (tweety). Tweety sú textové príspevky do 140 znakov zobrazených na užívateľskom profile, preto hovoríme o mikro blogu.

Mikuláš Vareha na Twitteri

Google+ social network

Google+ je sociálna sieť prevádzkovaná firmou Google Inc. Služba bola predstavená 28. júna 2011, kedy začala testovacia prevádzka pre pozvaných používateľov. Nasledujúci deň mohli existujúci používatelia pozvať svojich priateľov, starších ako 18 rokov, aby si vytvorili vlastné kontá. To však bolo na ďalší deň rýchlo zablokované po "šialenom dopyte" po kontách.

Mikuláš Vareha na Google+
Mikuláš Vareha • SK • Slovensko © 2011